Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się
Core IT Program

Szkolenia zrealizowane w ramach CoRe IT Program 2014.

Zobacz: prezentacja - podsumowanie III edycji CoRe IT Program

Firma Tytuł szkolenia Termin
oracle Platforma do tworzenia aplikacji mobilnych
Prowadzący: Michał Szkopinski

Agenda:
  1. Przegląd rynku urządzeń i rozwiązań mobilnych
    1.1 Trendy, kierunki rozwoju oraz raporty firm analitycznych

  2. Rozwiązania mobilne Oracle
    2.1 Platforma tworzenia aplikacji mobilnych
    2.2 Platforma tworzenia usług mobilnych w architekturze SOA

  3. Bezpieczeństwo usług i rozwiązań mobilnych
    3.1 Zabezpieczanie dostępu do usług oraz
    3.2 Zabezpieczanie danych aplikacji na urządzeniach mobilnych

Prowadzący:
Michał Szkopinski - Architekt rozwiązań IT w Oracle Polska. Posiada 10 letnie doświadczenie w branży informatycznej. Specjalizuje się w rozwiązaniach z dziedziny produktów Oracle Middleware, a w szczególności rozwiązań integracyjnych w architekturze SOA oraz zarządzania wiedzą i informacją w systemach klasy ECM.
      Jest również wykładowcą w na wydziale informatyki SGGW w Warszawie prowadząc zajęcia z projektowania i administrowania bazą danych Oracle.

szczegóły
12.05.2014
cisco Budowa sieci kampusowej
Prowadzący: Robert Łukomski

Agenda:
  1. L2 verus L3
  2. STP "tak" czy “nie"
  3. Połączenie przez WAN
  4. QoS – co i w którym miejscu sieci
  5. MPLS co dostępu – po co?
  6. Bezpieczeństwo dostępu

Prowadzący:
Robert Łukomski - absolwent Politechniki Łódzkiej, ratownik wodny, wykładowca akademicki, instruktor akademii Cisco NetAcad, aktualnie od 9 lat architekt w Cisco zajmujący się największymi polskimi firmami sektora energetycznego, paliwowego, gazowego, wydobywczego oraz transportowego. Prywatnie szczęśliwy człowiek :), ojciec radosnej gromadki i zapalony motocyklista.

Materiały: BRKCRS 2031 Multilayer Campus Architectures and Design Principles

szczegóły
27.05.2014
HP Serwery HP ProLiant Gen8, ale również wycieczka w chmurę i podróż na Księżyc!
Prowadzący: Mateusz Maciejewski
Agenda:
Dlaczego serwery HP ProLiant Gen8 są nazywane najbardziej samowystarczalnymi na świecie? Co takiego ciekawego jest w chmurze od HP? Dlaczego nie wszystkie serwery HP można wirtualizować? Podczas prezentacji dowiesz się również, czym różnią się serwery kasetowe od stelażowych, zobaczysz jak działa środowisko wirtualne z modułami Virtual Connect, poznasz w jaki sposób zarządzać infrastrukturą IT za pomocą oprogramowania HP i to nie tylko na slajdach. Będziesz mieć również okazję trzymać w rękach pierwszy na świecie serwer definiowany przez oprogramowanie i zobaczysz w akcji chmurę w wydaniu HP. Sesja jest interaktywna, więc mile widziane są pytania w czasie i po pokazach.

1. Co to jest serwer?
Demonstracja serwerów stelażowych oraz kasetowych HP ProLiant Gen8 razem z całą infrastrukturą HP BladeSystem – aspekty techniczne, architektura, innowacje i wyróżniki w stosunku do innych dostępnych na rynku rozwiązań.
2. Technologia VirtualConnect i inne przełączniki
Zestawienie modułów komunikacyjnych do obsługi sieci Eth, FC, FCoE, SAS, Infiniband w obudowie serwerów kasetowych z naciskiem na rozwiązanie Virtual Connect. Dlaczego Virtual Connect jest tak popularny?
3. Zarządzanie infrastrukturą serwerów kasetowych HP
Prezentacja aplikacji HP Systems Insight Manager, HP Insight Control, HP Insight Remote Support, HP OneView i innych ułatwiających zarządzanie I monitorowanie infrastruktury IT w wydaniu HP.
4. HP BladeSystem w praktyce
Pokaz „na żywo” środowiska serwerów kasetowych poprzez połączenie zdalne z serwerownią pokazową HP Solutions Discovery Center z Warszawy.
5. HP Moonshot Server
Serwer definiowany przez oprogramowanie, jedyny w swoim rodzaju.
6. HP CloudSystem 8 – najnowsza chmura od HP
Prezentacja najnowszego oprogramowania do zarządzania chmurą prywatną i publiczną z wykorzystaniem elementów OpenStack.

Prowadzący:
Mateusz Maciejewski - konsultant techniczny HP - W firmie Hewlett-Packard pracuje od prawie 5 lat. Zaczynał jako administrator serwerowni pokazowej w siedzibie HP w Warszawie - HP Solutions Discovery Center. Obecnie stanowi techniczne wsparcie dla zespołu sprzedawców HP w zakresie serwerów x86 i produktów HP CloudSystem. Absolwent Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

szczegóły
02.06.2014
HP Jakość aplikacji w czasach mobilnej rewolucji - wirtualizacja sieci i testy na smartfonach.
Prowadzący: Lubomir Stojek
Agenda:
Nadchodzi mobilna rewolucja i trzeba się opowiedzieć po której stronie jesteśmy?
A jeśli jesteśmy na TAK to musimy trochę zmienić nasze podejście do kontroli jakości aplikacji i samych testów aplikacji przed jej produkcyjnym uruchomieniem. HP ma obecnie w swojej ofercie produkt o nazwie Unified Functional Testing for Mobile. Jest to bardzo ciekawe narzędzie a w zasadzie usługa i zestaw narzędzi do automatyzacji testów aplikacji mobilnych na tabletach, smatfonach itp... Do dyspozycji naszych klientów oddajemy w tym przypadku kilkadziesiąt różnych urządzeń mobilnych kilka systemów operacyjnych a to wszytko zarządzane i obsługiwane lokalnie lub zdalnie w naszej chmurze HP. Dodatkowo aby tak skomplikowane i złożone aplikacje mobilne dały się testować w skończonym czasie i ograniczonych kosztach musimy mieć możliwość symulowania różnych parametrów sieci komórkowej w naszych środowiskach testowych tak aby nie pomnażać kosztownych środowisk produkcyjnych a tylko budować takie, które są naprawdę potrzebne do przetestowania naszej aplikacji mobilnej a resztę środowiska inteligentnie zasymulować i gotowe można testować...

Prowadzący:
Lubomir Stojek - Konsultant Biznesowy HP Software - Absolwent Wydziału Informatyki Politechniki Świętokrzyskiej. W czasie studiów pracował na uczelni jako asystent w Studium Podstaw Informatyki. Następnie rozpoczął pracę w firmie Fujitsu na stanowisku Presales Engieneer. Od 2001 roku pełnił funkcję Presales Managera u polskiego dystrybutora firmy Mercury Interactive, gdzie był odpowiedzialny za wdrożenia rozwiązań dla kluczowych klientów. Obecnie pracuje dla firmy HP jako Business Solution Consultant odpowiedzialny za aplikacyjne technologie z obszaru HP Software.

szczegóły
04.06.2014
microsoft Budowanie aplikacji Windows Phone
Prowadzący: Karol Żak
Agenda:
  1. Fundamentalne elementy systemu Windows Phone
  2. Modern Design
  3. Sklep Windows Store i konto deweloperskie
  4. Narzędzia deweloperskie
  5. Pierwsza aplikacja Windows Phone
  6. Podstawowe i zaawansowane funkcje API

Prowadzący:
Karol Żak - Microsoft Technical Evangelist - Były uczestnik programu Microsoft Student Partners, założyciel i ex-lider Grupy .NET Politechniki Radomskiej. Entuzjasta najnowszych technologii od lat związany z Microsoft i społecznością IT w Polsce. Specjalizuje się w technologiach mobilnych oraz najnowszych narzędziach i środowiskach programistycznych. Hobbystycznie poszerza swoje horyzonty i realizuje swoje dziecięce marzenia zajmując się tworzeniem gier komputerowych :)
Od 2 lat jako certyfikowany trener z tytułem MCT zajmował się prowadzeniem szkoleń dla firm a w styczniu dołączył do zespołu technicznych ewangelistów w Microsoft.
Prywatnie, pasjonata futbolu amerykańskiego, grający na pozycji rozgrywającego jednej z warszawskich drużyn :)

szczegóły

Materiały: Prezentacje, Dema

09.06.2014
nask Organizacja wirtualna – wyzwania, szanse i zagrożenia
Prowadzący: Wojciech Wrzesień, Piotr Bisialski
  1. Koncepcja organizacji wirtualnej.
    a) Cechy
    b) Struktura
    c) Cele
    d) Wyzwania stojące przed organizacją wirtualną
  2. Narzędzia w organizacji wirtualnej
    a) Komunikacyjne
    b) Sieciowe
    c) Ochrony zasobów
  3. Szanse i zagrożenia dla organizacji wirtualnej
    a) Elastyczność
    b) Mobilność
    c) Interoperacyjność
szczegóły
11.06.2014
ibm Platforma IBM BluMix (wykład/warsztat)
Prowadzący: Paweł Krawczyk, Marcin Panasiuk
Agenda:
  1. IBM BlueMix - strategiczna inicjatywa IBM
  2. BlueMix - architektura rozwiązania
  3. Platform as a Service: "Nie czekaj - rozwijaj aplikację"
  4. IBM Jazzhub - DevOps w zasięgu ręki

Prowadzący:
Paweł Krawczyk - absolwent Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. W IBM jako Senior IT Specialist pracuje w laboratorium Innovation Center pomagając partnerom biznesowym w absorbowaniu technologii z zakresu middleware takich jak Tivoli i Information Management. Autor wielu artykułów na temat CloudComputing. Manager projektów budowania chmur prywatnych w oparciu o OpenStack i rozwiązania firmy IBM.

Osoby, które chcą w trakcie wykładu/warsztatu wykonywać działania na platformie IBM BluMix proszone są o zabranie ze sobą laptopów.

Wcześniej (przed wykładem) prosimy o zarejestrowanie się na platformie BluMix.

Instrukcja rejestracji dla uczestników wykładu


Konto IBM na Twitterze:
https://twitter.com/EcoDPoland
Można tu znaleźć informację o różnych wydarzeniach organizowanych przez IBM

szczegóły
17.06.2014
Intel Intel Technology Poland (R&D Gdańsk) - Modern Industrial Technologies & Introduction to Intel Galileo
Prowadzący: Marek Zmuda
Agenda:
  1. Intel Technology Poland (R&D Gdańsk) - Modern Industrial Technologies
    Abstrakt:
    Podczas prezentacji przedstawione zostanie szerokie spektrum projektów, które rozwijamy w największym w Europie centrum R&D firmy Intel - w Gdańsku.

  2. Introduction to Intel Galileo
    Abstrakt:
    Intel Galileo jest płytą rozwojową opartą o procesor Intel Quark SoC X1000. Dobrze znana i sprawdzona architektura x86 w połączeniu z dużą liczbą udostępnianych interfejsów komunikacyjnych sprawia, że Intel Galileo jest wygodną i elastyczną platformą do prototypowania zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych użytkowników. System operacyjny Linux wraz z bibliotekami Arduino daje możliwość wykorzystania dużej liczby dostępnych na rynku modułów rozszerzających Arduino. Podczas szkolenia przedstawione zostaną zagadnienia, które pozwolą Uczestnikom na samodzielną realizację własnych projektów w oparciu o platformę Intel Galileo.

Prowadzący:
Marek Zmuda - Inżynier oprogramowania systemów wbudowanych w Intel Technology Poland. Od 10 lat jest zaangażowany w realizację komercyjnych projektów z zakresu systemów wbudowanych, telekomunikacji, komunikacji bezprzewodowej, szybkiej transmisji danych oraz technologii serwerowych.
Absolwent Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej, gdzie uzyskał tytuł doktora nauk technicznych.

szczegóły
23.06.2014